Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka akuzuar edhe njëherë kryeministrin Edi Rama, si hajdutin dhe grabitësin më të madh të Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Me anë të një statusi në Facebook, Bylykbashki shkruan se Rama është një sharlatan i cili i emëron ministrat sipas oreksit dhe dëshirave të tij për ti përdorur në vjedhjen dhe grabitjen e pronës publike.

Ja postimi i Bylykbashit:

Grabitesi me maske kllouni‎

A ka njeri me dy pare mend qe ka dyshim qe Rama eshte grabitqar si nje piranje i fondeve dhe pasurive publike? Koncensionet, PPP-te, taksat qe rriten dhe parate e taksave qe shkojne per te paguar koncensionet e oligarkeve, tenderat me maksimumin e fondeve me nje garues te vetem, cmimi i karburantit i larte edhe kur bie Euro, 30 milione Euro te vjedhura me dokument te falsifikuar. Doni me? ‎

A ka njeri dyshim qe Rama eshte nje sharlatan qe politiken e sheh ‎si karagjozllek qe nga menyra si cakton ministrat per t’i perdorur si grabites, deri tek shitja e shkeljes se te drejtave si “berje shteti”?

Sonte grabitqari dhe sharlatani‎ bejne xing bashke tek nje person. Gjithesesi, nuk eshte hera e pare. Duartrokisni dhe filloni debatoni a eshte grabites apo klloun…por ne fakt, ai eshte dy ne nje.

LEAVE A REPLY