Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Lushnje.

Si pasojë një person ka mbetur i vdekur ndëra dy të tjerë janë plagosur.

Nga raportimet e para thuhet se  mjeti tip ‘BMW X5’ me targa AA858CV humbi kontrollin duke dalë nga rruga.

Të plagosur janë drejtuesi i mjetit dhe një pasagjere. Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë lagështia në rrugë.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEAVE A REPLY