Një grua humbi jetën pasi banesa ku jetonte u përfshi nga flakët në orët e para të mëngjesit.

Ngjarja është shënuar në rrugicën e njohur si e Koplikëve në qytetin e Shkodrës.

Viktima është Laje Betja rreth 80 vjeç.

Megjithëse është tentuar ti jepet ndihma e parë ka qenë e pamundur pasi flakët kane shkrumbuar banesën thonë burime policore.

Gruaja e moshuar është dërguar ne morgun e spitalit

Nga te dhenat ne vendngjarje zjarri nuk ka qene i permasave te medha por dyshohet qe e  moshuara mund te kete qene e semure dhe nuk ka mundur te levizë

Ne trup ka pak djegie dhe është gjetur ne divanin që është përfshirë nga flakët.

LEAVE A REPLY