Refuzimi i Gent Cakaj si ministër i Brendshëm nga ana e Presidentit Ilir Meta vijojn të përshëndetet jo vetëm nga shqiptarët brenda vendit, por edhe nga shqiptarët në Kosovë e Maqedoni, të cilët e cilësojnë si nismë të rrezikshme nga ana e Edi Ramës për të vënë në krye të diplomacisë shqiptare një njeri që është shprehur pro ndryshimit të kufijve.

E këtyre reagimeve i është bashkuar së fundmi edhe ai i Njeriut të Dronit”, Ismail Morina, i cili përmes rrjeteve sociale përshëndet vendimin e kreut të Shtetit për çështjen e Gent Cakajt.

“Nuk mund te ishte ndryshe, numeri 1 i shtetit shqiptar mbeshtet fuqishem dhe pa rezerva integritetin territorial te Republikes se Kosoves. Pergzimet e mia te sinqerta ne lidhje me qendrimin tuaj rreth qeshtjes ne fjale.RESPEKTE!!”- shprehet Ballis Morina.

LEAVE A REPLY