Monday, June 17, 2019

Kryeministri Rama merr postin e ministrit te Jashtem

288
0

Kryeministri merr postin e Ministrit te Jashtem.

Përmes një statusi në tëiiter Rama njofton se  de jure do të jetë ai në këtë rol dhe sulmon presidentin Meta duke i kujtuar se di të përballet me të në Gjykatën e re Kushtetuese

Presidenti s’e ka çdekretuar Ministrin e Jashtëm në afatin kushtetues. Shkelje e radhës që do ta ballafaqojmë bashkë me të tjerat në Gjykatën e re Kushtetuese.Deri atë ditë që vjen shumë shpejt,do të jem de jure në këtë rol sepse s’kemi kohë për të humbur në kërkim të Presidentit.” 

Partia Socialiste mblodhi sot kryesinë e mesaduket ky vendim është marrë nga kjo mbledhje.

LEAVE A REPLY