Monday, August 3, 2020

Berisha uron Dua Lipën: Çika e Kosovës në zenitin e suksesit

304
0

Ish-kryeministri, Sali Berisha është i njohur për promovimin që iu bën talenteve shqiptare që shkëlqejnë kryesisht në fushën e muzikës e bëhen të njohura botërisht. Atij nuk i ka shpëtuar sot as lajmi për Dua Lipën e cila mundi të rrëmbent çmimin e dytë “Grammy”.
Duke e uruar për këtë arritje, Berisha e quan superyll botëror të Pop-it.

STATUSI I PLOTË
Nje urim per superyllin boteror Te Pop-it, Dua Lipa!
Miq, superylli boteror i Pop-it, çika e Kosoves, Dua Lipa ngjitet ne zenitin e suksesit.
Ajo mbreme fitoi çmimin Grammy, shpallet “Artistja e re me e Mire Vitit”! Por nata e ceremonise vjetore te Çmimeve Grammy ishte e magjishme per Duan, ajo fitoi dhe çmimin “Best Dance Recording”.
Urimet me te perzemerta per Duan! sb

Berisha

LEAVE A REPLY