Saturday, July 20, 2019

Java nis e ftohtë, temperaturat deri në -10 gradë

217
0

Mbrëmje e kësaj të hënë do të sjellë mot të ftohtë dhe me reshje dëbore ne zonat malore.

Sipas Meteoalb, dita e martë sjell rënie të ndjeshme të temperaturave, ndërsa reshjet e dëborës do të vazhdojnë në Lindje – Juglindje.

Ndërsa nga e mërkura dhe deri në fundjavë, do të ketë  mot të kthjellët, por shumë të ftohte, me temperatura që gjatë natës dhe në mëngjes do të ulene deri në 10 gradë nën zero. Ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.

LEAVE A REPLY