Tuesday, August 20, 2019

KQZ publikon fondet për zgjedhjet e 30 qershorit, ja sa përfitojnë PS, PD dhe LSI

164
0

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar fondet për partitë politike për zgjedhjet e 30 qershorit.

Sipas KQZ, fondet për Partinë Socialiste janë 86.6 milionë lekë, për Partinë Demokratike 52 milionë lekë.

LSI renditet e treta me fondet, në vlerën e 27 milionë lekëve.

Fondet për PDIU janë 10 milionë lekë, për PSD 7 milionë lekë dhe Partinë Libra 6 milionë lekë.

LEAVE A REPLY