Per ish- deputetin e partise demokratike, Bardh Spahia perpara nisjes nga Shkodra drejt Edi Rama dhe banda e tij sot i ka oret e numeruara dhe se qytetaret do ta rrezojne ate.

Sot, edhe me shume se heret e tjera shkodranet nisen drejt Tiranes, njerez te lire, perfaqesues te njerezve te lire dhe te ndershem te ketij vendi per te shkulur nga themelet nje sistem te kalbur, I cili simbolizohet nga banda kriminale ku sot drejton vendin dhe qe e quan veten qeveri.

Sot me mijera qytetare shkodran, kane zgjedhur protesten si menyren e vetme per te marre fatet e veta ne dore dhe per tu perballur me kete bande kriminale. Edi Rama dhe banda e tij I kane oret e numeruara. Edi Rama ik eshte kryefjala e çdo qytetari dhe sidomos e shkodraneve sot.

Skenarin e protestes e vendosin vete qytetaret shqiptare, do te jene ata te cilet do te diktojne ecurine e protestes.

Frika I ka hyre ne palce Edi Rames dhe bandes se tij, frike duhet te kene ata te cilet per 6 vite kane abuzuar, kane vjedhur ekonomikisht, por edhe voten e lire.  

LEAVE A REPLY