Numri 1 i klubit Vllaznia, Administratori Suad Lici,  ka qene mbreme i ftuar ne  emisionin “Zona Gol” në Supersport, ku ka folur edhe per  presionet  ndaj trajnerit Canaj apo dhe atij vete.

“Në një klub futbolli gjithmonë do të ketë problematika. Ka lojtarë që kërkojnë më shumë minuta, por gjithçka duhet të vendoset nëpërmjet meritokracisë. Ne këtë kërkojmë të vendosim në klub.

Nëpërmjet meritokracisë, lojtarët mund të japin më të mirën për skuadrën. Klubi ka marrë dy masa pas një ankese të trajnerit Canaj. Me ardhjen e drejtorit teknik do ta analizojmë këtë situatë” tha Lici.

LEAVE A REPLY