Ditët e fundit karabinieri i Radio-kompanisë së Aliquotës të kompanisë së Saluzos arrestoi një shtetas shqiptar me qëllim një ekstradimin drejt autoriteteve zvicerane.

Shqiptari u ndalua nga auteoritetet lokae në makinën e tij, gjatë një inspektimi normal në rrugë.

Ai dyshohet se në bashkëpunim me një person tjetër kishte kryer një grabitje në një argjendari lokale në Zvicër, duke vjedhur bizhuteritë dhe paratë.

Materialet proceduriale i kaluan Gjykatës së Apelit të Torinos, për të vlerësuar kushtet për zbatimin e çdo mase parandaluese dhe vetë kërkesën për ekstradim.

LEAVE A REPLY