“Me rastin e festes se Pashkeve, drejtuesit dhe anetaret e Levizjes Socialiste per Integrim ne Shkoder kane uruar te gjithe besimtaret katolik.

Paraditen e se dieles, ata zhvilluan vizita ne katedralen e “Shen Shtjefnit” ku uruan nga afer drejtuesit e Kishes Katolike dhe Arqipeshkvin, Imzot Angelo Massafra.

Ne mesazhin e tij per Pashket, anetari i kryesise se LSI-se, Agron Çela uroi per me shume harmoni ne cdo familje:

“Pashket jane simboli i bashkimit dhe sakrifices. Kjo feste e paqes dhe e miresise sjellte vetem te mira ne familjet e cdo shkodrani “.

LEAVE A REPLY