Kete fundjave, Vllaznia U17 ka humbur 0 me 3 ndeshjen ne tavoline perballe ekipit te Lacit. Pas ketij skandali, u perfol se kjo ishte e qellimshme nga ana e drejtuesve te klubit per te favorizuar ekipin Laçian por e verteta rezulton ndryshe. Klubi shkodran sot ka publikuar shkresen zyrtare ku tregon se Spitali Rajonal i Shkodres eshte njoftuar per kete ndeshje dhe i eshte kerkuar nje ambulance por i eshte refuzuar.

Kjo ka shkaktuar edhe humbjen e ndeshjes ne tavoline. Me poshte edhe shkresa:

 

LEAVE A REPLY