Thursday, August 22, 2019

Rama mbledh Kryesinë e PS-së për zgjedhjet e 30 qershorit

118
0

PS vijon përgatitjet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Mazhoranca ka mbledhur pasditen e sotme Kryesinë, ku do të diskutohet për çështjet zgjedhore, ndërsa në ditët e para të muajit maj pritet të shpallen kandidaturat për kryebashkiakë në mbledhjen e Asamblesë të PS-së.

Me 13 maj përfundon afati i regjistrimit të listës shumëemërore për kryetarët dhe këshilltarët bashkiakë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

LEAVE A REPLY