Ish futbollisti I Vllaznise dhe trajneri ne ekipet e Akademise Vllaznia, Altin Xhahysa I ftuar rubriken sportive “Sport Show” ne Tv1 Channel, ka komentuar edhe golin e shenuar per Vllaznine nga lojtari Kamara ne ndeshjen e kategorise se pare Beslidhja – Vllaznia e cila ka perfunduar me rezultatin 1 me 1.

Altina Xhahysa thote se nje goditje e sakte dhe preçize e shenuar nga lojtari Kmara prej ne vend eshte shume e veshtire dhe nje realizim perfekt nga ky futbollist. Por sipas tij edhe pse Vllaznia ka nje ecuri te mire edhe nga futbolliste te huaj, i qendron idese se Vllaznia duhet te jete e perbere nga lojtare shkodrane pasi vetem ato e ndjejne rendesine e bluzes se Vllaznise.

Xhahysa: Tani jemi ne çastet e fundit te kampionateve dhe gjithe syte e çdo ekipi jane per te “kapur” sa me teper lojtare  te mire .

Por un e kam permendur sa here dhe vazhdoj te qendroj me idene se veçanerisht per Vllaznine pasi ky ekip na intereson me teper, un jam te pjesa qe ekipi duhet te jete me shkodrane pasi ai e ndjen peshen dhe pergjegjesine e bluzes se Vllaznise, me teper se nje lojtare I huaj.

LEAVE A REPLY