Ish futbollisti I Vllaznise dhe trajneri ne ekipet e Akademise Vllaznia, Altin Xhahysa I ftuar rubriken sportive “Sport Show” ne Tv1 Channel ka komentuar edhe rezultatet e Vllaznise ku tashme eshte e s I sigurt vendi edhe ne kategorine e Superiores.

Xhahysa: Impenjimi I lojtareve nuk eshte ai qe duhet duke ditur qe Vllaznia ka 3-4 jave qe ka kaluar ne Superlige, por un do veçoja dicka qe eshte shume e mire nga njera ane per ekipin edhe per klubin ne pergjithesi, per arsye se eshte mundesia te aktivizohen futbolliste sa me te rinj.

Pra eshte momenti qe te prodhojme loje me lojtare te rinj, per arsye se qe t’I kemi per vitin e ardhshem. Tashme eshte e sigurt qe jemi ne Superlige, por jemi ne fazen qe duhet te mendojme se çfare do te behet me vone, ketu eshte problemi me kryesor ne kete faze qe ndodhet Vllaznia.

LEAVE A REPLY