Ish- deputetja e LSI, Nora Malaj e ftuar ne emisionin “Forum” te TV1 Channel ka komentuar situaten politike ne te cilen gjendet sot Shqiperia dhe sipas saj protesta e opozites sot eshte ne kulmiancionin e saj.

Malaj: Protesta e opozites eshte nje proteste e cila tashme ka arritur kulminacionin e saj dhe jo per arsye se sot e organizon protesten opozita, por sot eshte nje pjese e madhe e popullsise shqiptare qe eshte agresuar dhe e agravuar karshi ketij realitieti qe po kalojne.

Nje realitet I trishtuar ku ka humbur ajo qe quhet shpresa, ku ka humbur deshira per te vazhduar jeten. Une sot kam raste kur studentet me thojne “Zysh Nora po çfare do te bej un me kete diplome” , pasi pas diplomimit nuk ka mundesi per t’u punesuar.

Kryeministri sot eshte ne vendin e gabuar, Kohen e gabuar dhe ligjerimi I tij sot nuk I sherben askujt, sepse shqiptaret tashme nuk mund te kenaqen dot me fjale.

LEAVE A REPLY