Kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Mësohet se Dako është pyetur  të enjten nga prokurorët Vladimir Mara dhe Dritan Premçi në lidhje me atë që quhet “Dosja 339”,për 5 orë me rradhë me përgjimet për dyshime për shitblerjen e votës në zgjedhjet e qershorit të vitit 2017.

 

LEAVE A REPLY