Saturday, August 24, 2019

Basha paralajmëron: Shqipëria drejt një grushti shteti

151
0

Pak minuta pasi kryeministri Rama në mocionin me debat për dekretin e presidentit, kërkoi shkarkimin e këtij të fundit dhe dha arsyet pse Meta s’duhet të rrinte më në atë zyrë, edhe kryedemokrati Basha doli në një konferencë me gazetarë, pikërisht ppër situatën ku ndodhet vendi.

Kreu i PD-së, tha se vendi po shkonte drejt një grushti shteti.

“Shipëria po shkon drejt një grushti shteti me Edi Rmën në pushtet. Në këto kushte kur nuk ka asnjë iluzion e pikë dyshime se zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 u diktuan nga krimi i organizuar, paratë e drogës, kërcënimi i votuesve nga shit-blerja masive e votës, nga Avdylajt në Shijak tek Shuillazët, nga Bajrat tek Habilajt nga Sanxhaktarët tek bandat e çobenjve në Korçë”,- tha ai.

(m.a/BalkanWeb)

LEAVE A REPLY