Lëvizja Socialiste për Integrim njofton se në oën 19:30 do të mbledhë kryesinë.

Ende nuk ka të dhëna se çfarë do të diskutohet në këtë mbledhje, por fakt është se përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “BILD” tronditën edhe më shumë sferën politike.

Në përgjime ishin përfshirë kryeministri Edi Rama, ish-ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri, drejtori i policisë në Ministrinë e Brendshme, Arben Keshi, dhe kandidati për kryetar Bashkie në Lezhë, Pjerin Ndreu.

Ditën e premte me 21 qershor në orën 20:00 opozita ka paralajmëruar protestën e radhës kombëtare.

LEAVE A REPLY