Thursday, January 28, 2021

A do ta dorëzojë Voltana Ademi postin e kryebashkiakes? Ja si përgjigjet

4497
0

Nga selia blu, ku Voltana Ademi dhe kryebashkiakët e tjerë ishin në takim me Bashën tha se është ende herë për të vendosur nëse do të duhet apo jo të lërë postin e kryebashkiakes.

Voltana Ademi: Jemi akoma herët për ta diskutuar këtë. Mendoj që raporti që OSBE/ODIHR është një reflektim për popullin shqiptar. Do të shohim zhvillimet jo vetëm të klasës politike, por edhe të njerëzve. Ajo që u tha të dielën është reagimi më i madh  popullor që shqiptarët mund të kenë bërë në historinë e vet. 

Voltana Ademi tha se situatë është shumë e rëndë, ndaj duhet reagim i gjithë njerëzve.

Voltana Ademi: Situata është shumë e rëndë, e rëndë për të gjithë popullin dhe në këtë kontekst politikisht, por bashkë me gjithë njerëzit do të duhet të reagojmë dhe ta bëjmë të mundur.

/Ora News.tv/

LEAVE A REPLY