Sunday, January 26, 2020

Sot lamtumira për Gjergj Xhuvanin, në ceremoni dhe i biri, Konstandini

191
0

Konstandin Xhuvani merre lejen për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës së babait të tij Gjergj Xhuvani.

Drejtoria e Burgjeve ka dhënë dhënë lejen për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit e cila do të mbahet sot në orën 14:00.

Mësohet se ceremonia e lamtumirës së regjisorit të njohur do të jetë private. Arkivoli me trupin e pajetë të Xhuvanit mbërriti sot në mëngjes në Tiranë.  Xhuvani u nda nga jeta në Romë, ku ndodhej për të mbyllur filmin “Liqeni im”.

Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë.

LEAVE A REPLY