Klubi i basketbollit Vllaznia konfirmon zyrtarisht pjesemarrjen ne Ligen Ballkanike. Kesisoj, me pjesemarrjen ne kete kompeticion skuadra jone pretendon te jete konkurrente e forte dhe dinjitoze ne kete lige, ku do te bejne pjese skuadra nga Shqiperia, Kosova, Mal i Zi, Maqedonia dhe Bullgaria.
Por, nje lajm me fantastik per tifozerine shkodrane eshte fakti se hapja e Ballkan Liges do te behet pikerisht ne pallatin sportit “Qazim Dervishi” ne Shkoder, me daten 15 tetor. Nje sezon emocionues na pret me tifozerine e zjarrte shkodrane, ku sebashku me to, qyteti jone synon te behet zemra e basketbollit shqiptare dhe me gjere.
#ForcaVllaznia!

LEAVE A REPLY