Analisti I futbollit Fatmir Lugji i ftuar ne puntaten e pare te sezonit te ri te “Sport Show” ne Tv1 Channel ka komentuar 3 ndeshjet e para te Vllaznise, ku sipas tij kjo skuader ka shume probleme.

Lugji: Deshira e shume drejtuesve mund te jete qe Vllaznia te jete pjese e kupave te Europes, por ne duhet te shohim realisht se si eshte Vllaznia.

Faktikisht ne 3 ndeshjet e para kemi nje ndryshim te mentalitetit, strategjise  te Vllaznise me ekipin drejtues te Vllaznise dhe lojtaret e rinj.

Dy ndeshjet e para ishin nje bonus per Vllaznine, por pavaresisht kesaj nuk duhet te japim deklarata sepse eshte shume heret te shohim se kush eshte Vllaznia.

Megjithate ne ndeshjen e trete me Tiranen, Vllaznia kishte shume probleme, sidomos ne pergatitjen fizike, teknike si dhe problem  ne emocionin e lojtareve.

LEAVE A REPLY