Një shqiptar ka goditur me thikë në bark e gjoks, një grua 33-vjeçare me origjinë moldave. Ngjarja e rëndë ndodhi në shtëpinë e gruas në zonën e stadiumit Valle Anzuca, ndërsa autori u arrestua.

Sikurse raportojnë mediet fqinje autori është shtetasi me inciale B.R., 28-vjeç.

Gruaja u shoqërua në spital dhe raportohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, në spitalin e Chieti për t’i nënshtruar një operacioni.

LEAVE A REPLY