Presidenti I ekipit te Vllaznise se vajzave, Lazer Matia I ftuar ne emisionin “Sport Show” ne TV1 Channel ka komentuar tre ndeshjet e para te Vllaznise ku sipas tij nuk duket nje ekip inferior deri tani.

Matija:  Tre javet e para ne kampionatin shqiptar ka rezultate te çuditshme dhe te gjitha ekipet kane paqendrueshmeri.

Vllaznia vjen prej kategorise inferiore, por nuk e shoh Vllaznine inferiore ne loje, sepse me Laçin fituam dhe nuk luajtem keq, edhe nje pike ne Ballsh qe eshte e veshtire ta marresh, pra e quaj nje pike te marrur me vlere.

Ndersa ndeshja me Tiranen duhet te trajtohet krejt ndryshe, kjo ndeshje mbart shume problematika qe pas ngjarjes qe pati ndodhur qe ne 2015 ne stadium dhe fatkeqesisht percillet kjo atmosfere. Sikur albitri te ishte me I drejte ne rastin e penalltise tani do te flisnim ndryshe, por e keqja ose pika ku une mund te kritikoj Vllaznine, pas pesimit te golit Vllaznia ra, kjo sduhet me ndodh ne nje ekip profesionist, sepse ne futboll ke edhe fatin edhe shansin e keq mbrapa.

LEAVE A REPLY