Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, ku në pjesën më të madhe të vendit do të ketë edhe reshje shiu. Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 27ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 23ºC në 31ºC.

E dielë 08 shtator 2019

E Diel dt 08 Shtator 2019 moti do të jetë me diell në zonën bregdetare dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk do të mungojnë rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 14/29°C

Zonat e ulëta 15/33°C

Zonat bregdetare 20/29°C

LEAVE A REPLY