Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durresit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit. Per pak minuta pritet te jetë në Prefekturën e Durrësit, ku do të zhvillojë një takim me Prefektin Roland Nasto për tu njohur në detaje me pasojat që shkaktoi tërmeti.

Deri më tani sipas raportimeve dëmet janë të shumta.

Në spitalin e Traumës në Tiranë janë mbi 40 persona të cilët janë shoqëruar për të marrë ndihmën e parë shëndetësore.

Ndërkohë që raportohen dëme të shumta materiale në banesa dhe sidomos në pallate.

LEAVE A REPLY