Sunday, June 7, 2020

‘Edi Rama person non grata’, dy të arrestuar në Serbi

247
0

Policia serbe arrestoi dy aktivistë të Partisë Nacionaliste Demokratike të Serbisë (DSS) dhe konfiskoi një pankartë ku lexohej ‘Edi Rama person non grata’.

Aktivistët po protestonin përpara ndërtesës ku po zhvillohet takimi trepalësh mes presidentit Vuçiç dhe kryeministrave Rama dhe Zaev.

LEAVE A REPLY