Socialistë të vjetër dhe të rinj janë bërë bashkë mbrëmjen e djeshme në kujtim të ish-ministrit të Mbrojtjes, Luan Hajdaraga, i cili u nda nga jeta tetorin e kaluar.

Në nder të tij është shfaqur një dokumentar, ku kanë qenë të pranishëm familjarë dhe miq, por edhe kundërshtarë të tij politik.

Por ajo që është vënë re në këtë mbrëmje, është fakti se nuk kanë munguar as takimet e presidentit Meta me socialistët e vjetër si Ruçi, Balla apo Braçe, mes të cilëve ka pasur jo pak debate lidhur me zhvillimet e fundit politike.

Në fotot e mëposhtme ata shihet të kenë harruar ndasitë, dhe të përfshihen dhe në biseda intesive mes tyre.

     

LEAVE A REPLY