Sunday, January 26, 2020

Meta takohet sot me komunitetin arbëresh, në Foggia

88
0

Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias.

Një ditë më parë Meta u takua me komunitetin arbëresh të Platacit (Pllatënit), në Kalabri.

Kreu i Shtetit ishte në Kalabri, për të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personalitetit të shquar italian dhe shqiptar.

LEAVE A REPLY