Ish deputeti demokrat Flamur Noka ka folur nga zona e unazës se re ku ka patur perleshje në mes banorve dhe  policisë.

Qeveria paguhet për tu zgjidhur hallet banorëve e jo për tu vënë shkelmin ne fyt, tha Noka.

“Kjo bëhet nga bandat dhe sot qeverisemi nga një bandë”.

“Kanë ushtruar terror dhe kanë bërë shtetrrethim”.

“Ka më shume policë se sa ka banorë”.

“Asnjë pushtues nuk ka qenë kaq barbar sa çpo tregohet Edi Rama me banorët e unazës së re.

“Kjo është me e egër se një qeveri pushtues” tha ish deputeti i PD.

LEAVE A REPLY