Edy Reja dhe Didier Deschamps e kanë ndarë mendjen për formacionet që do të hedhin sonte në fushën e lojës. Në duelin e parë zyrtar në “Air Albania Stadium”, strategu i kombëtares sonë ka bërë vetëm një ndryshim të papritur në 11-shen titullare.

Në portë ësjtë Berisha dhe jo Strakosha, ndërkohë që në mesfushë ka befasuar me zgjedhjen e Qose-s duke lënë në stol Memushajn. Në sulm janë konfirmuar Manaj dhe Balaj.

Në krahun tjetër Vranca do të zbresë në fushë me Ben Yedder dhe Giroud në sulm, të mbështetur nga Griezmann, duke lënë në stol Mbappe-n.

LEAVE A REPLY