Në Bukuresht të Rumanisë është hedhur shorti për grupet e fazës finale të “Euro 2020”. Goglat e hedhur nga disa prej futbollistëve që kanë lënë gjurmë në futbollin evropian nuk kanë qenë aspak me fat për disa nga ekipet favorit.

Bën përshtypje Grupi F, në të cilin janë vendosur Gjermania, Franca dhe Portuglia që cilësohen si favorite për të triumfuar në Europian, por njëra prej tyre do të eliminohet që në Grupe.

Kosova ndërkohë në rast se arrin që të fitojë fazën e “Play Off” në Grupin D, do të luajë sndaj Holandës në Grupin C.

Image

I pranishëm në mbrëmjen gala të hedhjes së shortit edhe presidenti i FSH, Armand Duka.

LEAVE A REPLY