As ne naten e dyte te emsionit ”Ta takim” nuk munguan artistet. Te ftuarit e pare ishin kengetaret Gjon Shllaku, vajza e tij Margarita Shllaku, Mimoza Rakaj dhe Niki Mjeda, te cilet folen rreth koncertit muzikore te zhvilluar ne Dioqezen e Sapes, festival ky i pervitshem duke sjelle keshtu nje atmosfere te gezueshme festive.

Ndersa pjesa e dyte e emisionit u shoqerua me doza humori nga aktori i mirenjohur Muhamet Cekini dhe mes kengesh nga kengetaret Gentjana Tafili e cila udhetoj posacerisht nga Zvicrra per te qene pjese e emisionit ”Ta tokim” si dhe Selma Bekteshi.

“Ta tokim” do te jete çdo dite ne ekranin e Tv1 Channel nga data 21 deri me 31 dhjetor ne oren 21:00.

LEAVE A REPLY