Gazmend Bardhi hedh akuza të forta: Mark Babani është Edi Rama i Vau të Dejës…

0
1213

Sekretari pergjithshem i PD, Gazmend Bardhi ka hedhur akuza te forta ndaj kryetarit te bashkise Vau Dejes Mark Babanit pas takimit me strukturat ne degen e PD ne Vau Dejes, duke e cilesuar si nje hajdut te certifikuar.

Bardhi: Mark Babani, ështe një hajdut i çertifikuar dhe një gje e tillë vertetohet edhe nga bllokimi qe i ka bërë për një muaj e gjysëm nga Ministria e Drejtesise procesit për të dërguar letër porosinë në organet e drejtësisë italiane për të vertetuar akuzat e PD nga Prokuroria e Përgjithshme.

Mark Babani është Edi Rama i Vau të Dejës. PD do të vijojë të tjera denoncime për kryebashkiak të cilët kanë mashtruar me formularët e dekriminalizimit.

I pyetur nga mediat në lidhje me ereformën zgjedhore, ai u shpreh se PD ka shprehur gadishmërine për këtë reformë ndërkohe qe mazhoranca ende nuk ka hedhur asnjë hap për këtë proces të rendësishëm si një kërkesë edhe e Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave për në BE të Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here