Friday, August 7, 2020

Përplasi për vdekje motoristin, shqiptari dënohet me 7 vjet burg

192
0

Një 40 vjeçar shqiptar në Itali u dënua me 7 vite burg pasi shtypi me makinë një shtetas rumun.

Naim Xhumari po drejtonte automjetin e tij në gjendje të dehur dhe kundravajtje kur aksidentoi 24 vjeçarin Davide Marasco i cili po udhëtonte me motor në qendër të Romës.

Ngjarja e rëndë ndodhi në 27 maj 2019 në rrugën Casilina.

LEAVE A REPLY