Friday, April 12, 2024
Home Aktualitet Kthjellime dhe temperatura deri në 15°C, ja parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe temperatura deri në 15°C, ja parashikimi i motit për sot

0
606

Dita e sotme do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, ku më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat përgjatë kufirit Lindor.

Sipas Meteoalb, mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori shqiptar, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në zonat malore deri në 15°C bregdeti.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here