Friday, August 14, 2020

Basha pas takimit me komisionerin për zgjerim: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të lira

210
0

Kreu i PD, Lulzim Basha tha pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE se zgjidhja e krizës politike në Shqipëri vjen përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Basha: Nga ana jonë prezantuam dhe gjetëm dakordësi të plotë se zgjidhja e krizës së rëndë politike përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme të paraprirë nga një reformë zgjedhore dhe hapja e negociatave janë dy objektiva madhore në harmoni me njëri-tjetrin.

LEAVE A REPLY