Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi deklaron se ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në “Facebook”, Bardhi publikon deklaratat e Ramës për dekriminalizimin dhe e akuzon si përgjegjësin kryesor për përfshirjen e krimit në politikë. Ai pyet se kush është përfaqësuesi i radhës i maxhorancës i inkriminuar.

Bardhi

“Edi Rama 👺 është përgjegjës kryesor për përfshirjen e krimit në politikë. 🏴☠
5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë, trafikantë droge, hajdutë, falsifikatorë, dhunues apo vrasës janë vetëm maja e ajsbergut të lidhjeve të Edi Ramës 👺 me botën e errët të krimit, tek e cila bazoi karrierën politike dhe po mban pushtetin. 👎
Ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e Edi Ramës. ❌. #KushEshteiRadhes #RamaIk #MjaftMeMashtrime #KrimiRama #LigjiAntiRama”, shkruan Bardhi.

LEAVE A REPLY