Video/Paloka denoncon: Tërmeti ishte fatkeqësi natyrore, keqqeverisja jo!

0
581

 

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka denoncuar sot mos mbajtjen e premtimeve nga kryeministri Edi Rama dhe qeveria për banorët e prekur nga tërmeti. Paloka ka shpërndarë në rrjetet sociale një video, ku shihet Edi Rama duke dhënë premtime ndaj banorëve për banesat e reja ku ata do të strehohen. Paloka shprehet se Edi Rama vetëm mashtron, kurse shton se tërmeti mund të jetë një fatkeqësi natyrore, por keq-qeverisja jo.

Tërmeti është fatkeqësi natyrore, por keqqeverisja jo! Rama ka dështuar mbroni drejtësinë”,- shkruan Paloka në Facebook.

Postimi i Edi Palokës:

TËRMETI ËSHTË FATKEQËSI NATYRORE, POR KEQQEVERISJA JO! 💰⚰💊 #RamaKaDeshtuar #MbroniDrejtesine #ShtetiNukEshteLoder #MjaftMashtrimeve #MjaftVjedhjeve #PROpopullit #PROdrejtesise #PROteDrejtes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here