Sunday, April 14, 2024
Home Aktualitet 14- vjetori i vdekjes, Meta takon familjen e Ibrahim Rugovës: U angazhua...

14- vjetori i vdekjes, Meta takon familjen e Ibrahim Rugovës: U angazhua për një Kosovë me orientim të qartë perëndimor

0
766

Pasi kreu homazhet në varrin e Ibrahim Rugovës, Ilir Meta ka takuar në Prishtinë edhe familjen e ish- Presidentit të Kosovës.

Me anë të një statusi në FB, ai shpreh kënaqësinë të takojë familjen e Presidentit historik të Kosovës, i cili u angazhua për Kosovën Republikë, me orientim të qartë perëndimor, në paqe, të lirë dhe për bashkëpunim ne rajon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here