Diell por temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për sot

0
704

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 07ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 14ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 04ºC dhe në zonat e ulëta nga -2ºC në 05ºC.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here