Thursday, April 18, 2024
Home Politikë Kerpaçi: Ka dy rrugë, ose shqiptarët të ikin ose të sjellim një...

Kerpaçi: Ka dy rrugë, ose shqiptarët të ikin ose të sjellim një politikë ndryshe

0
583

Ish-deputetja e LSI, Floida Kërpaçi, e fuar në “360 Gradë” në RTV Ora thorë se shqiptarët janë para dy zgjedhjeve, të lënë vendin ose të përqafojnë ndryshimin.

Kerpaçi: Alternativat janë dy: Ose të ndjekim rrugën e  një krize ekonomike që përballë ka shpopullimin e jashtëzakonshëm të shqiptarëve. Për 80 vite do të mbetemi në Shqipëri 510 mijë shqiptarë.E dyta është alternativa dhe garancia që ne japim përballë qytetarëve me alternativën që kemi për të ndryshuar dhe mentalitetin dhe për të sjellë një politikë tjetër.Ne si LSI jemi shumë të qartë për aksionin politik.Prioriteti i LSI është integrimi i Shqipëri në BE. Ne kemi marrë angazhimin tonë në Këshillin politik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here