Sunday, April 14, 2024
Home Aktualitet Vazhdojnë ditët me diell por të ftohta, ja parashikimi i motit për...

Vazhdojnë ditët me diell por të ftohta, ja parashikimi i motit për sot

0
743

Edhe gjatë ditës së sotme territori shqiptar mbetet me mot të kthjellet gjatë orëve të paradites dhe mesditës. Por sipas Meteoalb pritet që orët e mbrëmjes të sjellin në vendin tone vranësira kalimtare, të cilat do të jenë më të dukshme në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -4°C në 13°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzimi 2 – 3 balle.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here