Tërmet 3.6 ballë në fshatin Bubq të Fushë Krujës pas mesnate

0
1157

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë ka rënë gjatë natës në vendin tonë. Ai ka rënë në fshatin Bubq të Fushë Krujës në orën 1.40 minuta pas mesnate në thellësinë 34 km.

Nuk ka raportime nëse tërmeti ka pasur pasoja, por kujtojmë se fshati Bubq tashmë është i goditur nga tërmeti dhe shumica e shtëpive janë të dëmtuara që nga 26 nëntori 2019. Një pjesë e mirë e banorëve jetojnë në kontenierë ose çadra në oborret e shtëpive të shkatërruara.

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here