Integrimi, Presidenti i PE-së në selinë blu. Pritet nga Basha dhe Kryemadhi

0
494

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli sot do të takojë drejtuesit e opozitës. Në orën 10:45 Sassoli do të takohet me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhin e LSI-së në selinë e PD.

Të hënën, Sassoli takoi Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe kryetarët e Grupeve Parlamentare, teksa mbajti edhe një fjalim përpara deputetëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here