Acari pushton Shqipërinë/ Ja sa bien temperaturat

0
806

 

Ashtu siç pritej, reshjet e shiut dhe dëborës zbardhën një pjesë të territorit.

Gjatë ditës era veriore u intensifikua në të gjithë vendin.

Në orët e ardhshme si dhe gjatë ditës së nesërme, vendi do të përfshihet nga erërat e ftohta veriore intensive dhe të vrullshme, bën të ditur Shërbimi  Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet e borës në formë të izoluar do të përfshijnë zonat malore.

Rrymat e ftohta, do të krijojnë kushtet për rënie të ndjeshme të temperaturave, si pasojë do të ketë ngrica në orët e mëngjesit e të mbrëmjes në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -8ºC deri në -1ºC

zonat e ulëta -2ºC deri në 7ºC

zonat bregdetare 1ºC deri në 8ºC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here