“Ik zhdukuni të gjithë” reagon gazetari Kolvata: Ky është imazhi i policisë së shtetit, të rrojë KÇK dhe OFL

0
5021

Pas ngjarjes se ndodhur mbremjen e djeshme ne qender te qytetit te Shkodres ku mbeti e plagosur nje 35 vjeçare, gazetaret kane shkuar ne vendngjarje per te bere raportimin e plote te ngjarjes. Por keto te fundit jane perballur me nje fjalor aspak te pershtatshem nga punonjesit e policise ku i drejtohen me fjalet “Ik zhdukuni te gjithe prej ketu”.

Gazetari i Tv1 Channel Bepin Kolvata ka postuar videon ne rrjetin social facebook duke bere edhe nje reagim per zhargonin turperues ndaj gazetareve sipas tij:

Statusi: 

Ky eshte komunikimi i policise se shtetit dhe imazhi qe percjell nje drejtues i larte i kesaj strukture. “Mu zhdukni” jane fjalet qe ju drejtohet gazetareve dhe vartesve te tij. Ai paguhet me parate tona dhe i eshte besuar rendi e siguria por flet me nje zhargon qe ben pis uniformen dhe turperon shtetin. Te na rroje KÇK dhe OFL!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here