Vizita në SHBA/ Kryemadhi takon Senatorin e Michigan, Gary Peters

0
511

 

Gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është takuar me senatorin e Michigan, Gaty Peters.

Sipas asaj që shkruan Kryemadhi, në takim u diskutua për sfidat e Shqipërisë dhe rritjen e vëmendjes së Senatit Amerikan përmes “Albanian Caucus”.

“Në vijim të vizitës në SHBA, u takova me Z. Gary Peters, Senator i Michiganit.

Në Michigan jeton një komunitet shumë i madh dhe i mirë integruar shqiptar

Z. Peters është edhe Co-Chair of “The Albanian Caucus” në Senat.

Në këtë takim bashkë me Z. Peters diskutuam për sfidat e Shqipërisë, shtimin e bashkëpunimit, duke marrë në konsideratë të dyja funksionet e tij, edhe për të rritur vëmendjen e Senatit amerikan përmes “Albanian Caucus”, por edhe me shqiptarët në zonën prej ku z.Peters është zgjedhu2, shkruan Kryemadhi në postimin e saj më të fundit në Facebook.

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here